Home

vítame vás na palube parníka NOT ALONE (NIE SI SÁM), Slovenskej sekcie Medzinárodnej únie pre detskú knihu (International Board on Books for Young People), mimovládnej organizácie UNESCO. 

NIE SÁM – ale spoločne; náš parník je pripravený vyraziť na cestu.

Slovensko predsa má more, more prekrásnych kníh! Naša posádka má v úmysle preplaviť sa týmto oceánom a ponárať sa spolu s vami do jeho hĺbok. Určite tam nájdeme skryté, zabudnuté poklady.

NIE SÁM – ale spoločne; naša posádka verí v silu vzácnych hodnôt a PRIATEĽSTVA.

Do sýtosti ich načerpáme z kníh. A naše SPOLOČENSTVO sa bude rozrastať.

Povzbudzujeme ľudí, aby videli knihy ako stavebné kamene pre priateľské vzťahy, pre budovanie úcty a lásky k ŽIVOTU.

 

S radosťou sa s vami preplavíme cez SLOVENSKÉ MORE kníh. Poskytneme vám informácie o nových publikáciách pre deti a mládež ale tiež o zaujímavých kultúrnych aktivitách pre našich mladších čitateľov.

Radi sa staneme vašimi spoločníkmi pri čitateľských dobrodružných výpravách aj za horizontmi slovenskej kultúry. Budeme sa plaviť po vzdialených oceánoch s posádkami iných národov. Bienále ilustrácií  Bratislava je jednou zo vzácnych rokmi preverených skúseností medzinárodného partnerstva a spolupráce medzi jednotlivými národnými sekciami Medzinárodnej únie pre detskú knihu (IBBY). Dúfame, že sa nám otvoria ďalšie podobné príležitosti prostredníctvom spolupráce v oblasti výskumu detskej knižnej kultúry, pri tvorbe spoločných umeleckých projektov, pri vydavateľskej spolupráci, pri výmene skúseností na súťažiach, konferenciách, seminároch a projektoch na podporu čítania.

Prajeme vám príjemnú cestu na našom parníku.